BigLib.info

Архівація даних у Windows

У системі Windows немає вбудованих функцій для роботи з архівами упакованими, тому більшості користувачів припадає обзаводитися спеціальними утилітами і при це вирішувати проблему різноманіття архівних форматів.
Ємність магнітних дисків і оперативної пам'яті постійно зростає, канали передачі даних стають все більш потужними, і все ж обсяг переданої та збереженої інформації як і раніше залишається дуже значущим чинником, який змушує нас використовувати програмні засоби для роботи з упакованими даними.
Архіви: формати та інструменти.
Для початку кілька слів про термінологію. (компресію, стиснення) даних. У першому випадку мова йде про злиття декількох файлів і навіть каталогів в єдиний файл - архів (прикладом використання такої технології в чистому вигляді може служити формат TAR), у другому - про скорочення обсягу вихідних файлів шляхом усунення надмірності (у даній роботі розглядається упаковка без втрат інформації, тобто з можливістю точного відновлення вихідних файлів). Як правило, сучасні архіватори забезпечують також стиснення даних, будучи таким чином ще й пакувальниками, однак існують і чисто "пакувальні" утиліти типу Gzip, що стискають окремі файли, перетворюючи їх у формат Z або GZ.
При виборі інструменту для роботи з упакованими файлами і архівами слід враховувати два чинники: ефективність, тобто оптимальний баланс між економією дискової пам'яті і продуктивністю роботи, і сумісність, тобто можливість обміну даними з іншими користувачами. Працює, мабуть, більш важлива, так як за що досягається ступеня стиснення конкуруючі формати і інструменти розрізняються на відсотки (але не в рази), а обчислювальна потужність сучасних комп'ютерів робить час обробки архівів не таким істотним показником, як, скажімо, десять років тому. Тому при виборі інструмента для роботи з архівами найважливішим критерієм для більшості користувачів (принаймні тих, для кого обмін великими масивами даних - нагальна проблема), ймовірно, є здатність програми "розуміти" найбільш поширені архівні формати, навіть якщо ці формати не найефективніші.
Дія більшості засобів упаковки засноване на використанні алгоритмів стиснення, запропонованих у 80-х рр.. Абрахамом Лемпела і Якобом Зівом. Багато популярних архівні формати (ZIP, LZH, ARJ, ARC, ICE і т. п.) з'явилися в епоху панування DOS. Для роботи з ними використовувалися спеціалізовані архіватори-пакувальники (утиліти PKZip/PKUnzip, LHA, Arj), які дозволяли архівувати цілі каталоги та забезпечували високий ступінь стиснення для текстових, графічних і інших типів файлів. Ці програми викликалися командним рядком з численними параметрами, досить громіздкими, хоча і забезпечували багаті можливості. Незабаром почали з'являтися інтегруючі надбудови, з допомогою яких можна було працювати з різними форматами архівів не з командного рядка, а за допомогою меню.
По-справжньому прижилися у світі персональних комп'ютерів, ставши сьогодні фактичними стандартами, лише деякі з старих архівних форматів - ZIP, ARJ і, мабуть, ще LZH. Крім цих традиційних форматів деякі сучасні архіватори дозволяють працювати з новим форматом межплатформним JAR (Java ARchive), який був створений спеціально для пересилки багатокомпонентних Java-аплет, але може застосовуватися і для роботи з архівами упакованими загального призначення (в JAR застосовуються ті ж методи стиснення, що і в ZIP). Ще один формат, CAB, був запропонований фірмою Microsoft, засоби для роботи з ним входять до складу Windows 9x; багато архіватори, орієнтовані на формати ZIP і ARJ, дозволяють також розпаковувати CAB-архіви.
В даний часом зростає популярність формату RAR та відповідних програм, створених нашим співвітчизником, челябінців Євгеном Рошаль. Але, хоча технологія RAR забезпечує високий ступінь стиснення, стандартом вона так і не стала, почасти з-за не дуже гнучкого механізму роботи з великими архівами. У багатьох випадках вдалим рішенням проблеми сумісності є створення архівів у вигляді саморозпаковуються програм (EXE-файлів). Багато програм, орієнтовані на який-небудь з традиційних типів архівів, здатні створювати та EXE-архіви на базі свого "рідного" формату. Але це рішення не завжди забезпечує достатню гнучкість (наприклад, не дозволяє без спеціальних інструментів вибірково витягувати файли з архіву).
З приходом Windows архіватори обзавелися графічним інтерфейсом. У деяких випадках цей інтерфейс лише прикривав собою ту чи іншу стару утиліту командного рядка, але з'явилися й повноцінні, у тому числі 32-розрядні, програми з вбудованим механізмом для маніпулювання архівами (як правило, якогось одного типу; найвідоміша ZIP-орієнтована програма такого роду - WinZip фірми Nico Mak Computing).
У зручному вигляді маніпуляції з командним рядком були "заховані" за інтерфейсом популярних у Росії файлових оболонок типу DISCo Commander, FAR і особливо Windows Commander починаючи з версій 4.хх. Ці оболонки дозволяють шляхом налаштування файлів конфігурації підключати будь-які зовнішні DOS-архіватори командного рядка (Arj, PKZip, ARC, LZH і т. п.) і організовувати прозоре маніпулювання архівами, представляючи їх у вигляді звичайних каталогів. На жаль, багато утиліти командного рядка нездатні повноцінно працювати з довгими іменами файлів (така можливість з'явилася в програмі PKZip лише починаючи з версії 2.5 для Windows, в Arj - починаючи з версії 3.0), а організувати обмін файлами з архівом можна тільки в межах вікна оболонки. Крім того, і самі програмні оболонки, і викликаються з їхнього середовища архіватори командного рядка - комерційні продукти (як правило, умовно-безкоштовні), кожну доводиться купувати окремо. На відміну від утиліт командного рядка, розрахованих на роботу з одним типом архівів, Windows-програми більш універсальні з точки зору сумісності за форматами і до того ж використовують такі переваги нової ОС, як можливість давати об'єктам довгі імена і переносити файли з однієї програми до іншої.
Розглянуті програми по більшій частині орієнтовані на роботу з архівами у форматі ARJ або ZIP, але, як правило, містять вбудовані засоби (або допускають підключення зовнішніх модулів) для розпакування і перегляду та архівів інших типів. Загалом, тести показують, що програми, орієнтовані на формат ARJ (їх, до речі, не так багато), в середньому працюють трохи швидше аналогічних ZIP-архіваторів і до того ж забезпечують більший коефіцієнт стиснення, однак архіватор, несумісний з форматом ZIP, навряд чи можна сьогодні вважати повноцінним інструментом. Всі програми мають зручними інсталяторами і стандартними засобами деінсталяції. Як правило, архіватори можуть вибірково реєструватися в якості засобу для обробки розпізнаваних ними типів файлів. Практично всі архіватори передбачають роботу з довгими іменами об'єктів, однак якщо ці імена містять російські букви, то 16-розрядні програми їх невпізнанно спотворюють при упаковці. Найбільш зручні утиліти інтегруються до системи Windows 9x: дозволяють пакувати і розпаковувати файли за допомогою перетягування, подавати архіви у вигляді звичайних папок, викликати контекстне меню для упакованих об'єктів, як для об'єктів "Робочого столу" Windows. На архівування 20-Мбайт масиву даних програми витрачали (в режимі з параметрами за замовчуванням) від 1,5 (ArjFolder) до 4 хв (Q Cab). Найкращу ступінь стиснення показала програма Q Cab: створений нею EXE-архів виявився майже на 10% компактніше інших архівів, які, у свою чергу, відрізнялися за обсягом на 1-5%.
Кращі з розглянутих програм відносяться до категорії умовно-безкоштовних, некомерційні розробки поступаються їм у різноманітності функцій, сумісності і зручність (хоча і не в ефективності стиску). Лідером огляду є Zip-орієнтовані утиліти ZipMagic фірми Mijenix, Zip Explorer Pro компанії Aeco Systems і вже згадана WinZip фірми Nico Mak Computing. Всі вони забезпечують сумісність з великим числом форматів, зручні у використанні. Перші дві програми, правда, вигідно відрізняються від WinZip можливістю роботи з архівами як з папками. Практично не поступається лідерам по зручності і можливостям програма Е. Рошаля WinRAR, але вона орієнтована насамперед на не дуже поширений формат RAR, хоча і забезпечує більшість необхідних функцій для маніпулювання Zip-архівами. Тим, хто віддає перевагу безкоштовні утиліти, можна рекомендувати для роботи з Zip-архівами програму Eazy Zip 98, а для роботи з ARJ-архівами - ArjFolder.
ArjFolder 2.85
Безкоштовний архіватор ArjFolder, створений незалежним французьким програмістом Рафаелем Муньє, призначений, як неважко здогадатися з назви, для роботи з ARJ-файлами. Фактично ArjFolder за допомогою функцій "Провідника" Windows 9x будує програмну оболонку для DOS-утиліти Arj (ця викликається з командного рядка утиліта входить до складу дистрибутива; взагалі кажучи, вона розповсюджується умовно-безкоштовно, так що називати ArjFolder безкоштовним пакетом не зовсім правильно). Дистрибутив ArjFolder являє собою саморозпаковується EXE-модуль обсягом 730 Кбайт. В ході інсталяції користувачеві пропонується встановити ArjFolder разом з утилітою Arj або без неї. Для повноцінної роботи з архівами слід вибрати першу можливість, у Інакше програма не зможе формувати й поповнювати архіви, а обмежиться тільки переглядом вмісту архівів і їх розпакуванням.
Після інсталяції архіватор вбудовується в "Провідник" Windows 9x. У системному меню "Пуск | Програми" з'являється розділ з програмою налаштування ArjFolder, призначеної для управління прив'язкою архіватора до файлів які розпізнаються їм типів (програма дозволяє створювати, поповнювати і розпаковувати ARJ-файли, а також переглядати і розпаковувати стислі файли і архіви у форматах ACE, ZIP, GZIP, TAR, CAB і RAR). Крім того, в контекстне меню об'єктів Windows додаються команди Add to Arj ( "Включити в Arj-архів"). З її допомогою можна створювати або поповнювати ARJ-архіви і саморозпаковуються EXE-файли.
У разі якщо з програмою пов'язаний який-небудь з розпізнаваних нею типів файлів, можна буде такому файлі викликає двохпанельний вікно, схоже на "Провідник" (на жаль, це єдиний і не дуже зручний спосіб викликати ArjFolder). Упаковані в архіві об'єкти зображуються в правій панелі вікна подібно до вмісту звичайної папки. Контекстні меню дозволяють відкривати, розпаковувати, видаляти або переглядати ці файли. Додавати файли в ARJ-архів і розпаковувати їх можна з допомогою перетягування, для інших типів архівів перетягуванням можна тільки розпаковувати файли.
З найбагатшого асортименту опцій командного рядка, передбачених в DOS-програмі Arj, Windows-оболонка задіює лише кілька основних, зокрема можливість створювати багатотомні архіви для запису на дискети, захист за допомогою пароля, упаковку вкладених каталогів, упаковку прихованих і системних файлів (опції діють при створенні нового архіву).
На жаль, інтеграція архіватора з Windows недостатньо повна: якщо в програмах типу ZIP Magic або WinRAR (та й в файлових оболонках типу DISCo Commander) архіви щодо своєму "поведінки" практично не відрізняються від звичайних каталогів, то оснащений засобами ArjFolder "Провідник" в лівій панелі показує замість дерева дисків і каталогів тільки один архів, який не має контекстного меню, а в практично марною рядку адреси може містити лише ім'я поточного архіву. На панелі інструментів при цьому відсутня кнопка переходу до батьківської каталогу, і, що саме неприємне, - в меню "Файл" немає команди "Відкрити". Всі операції з архівами виробляються в текстовому вікні DOS, що теж не дуже зручно. Ще один недолік - програма не показує структуру упакованих каталогів, зображуючи вміст архіву у вигляді єдиного "плоского" списку (втім, це властиво більшості розглянутих програм). Слід також помітити, що окремі елементи інтерфейсу (в цілому англомовного) залишилися не перекладами з французької (так, замість звичного позначення MB ви побачите Mo).
Для користувачів Windows, що мають справу з нескладними ARJ-архівами і уникають командних рядків, ця програма може стати простим безкоштовним рішенням, інші, швидше за все, вважатимуть за краще що-небудь більш досконала, наприклад програму WinRAR з підключеним зовнішнім модулем Arj.
Програма розповсюджується безкоштовно. Рафаель Муньє, home.worldnet.fr/mounierr.
BKZip 1.1.56
Автор цієї безкоштовної утиліти для створення та розпаковування ZIP-архівів - незалежний програміст з Німеччини Бернд Кеммлер. Дистрибутив програми зберігається в EXE-файлі обсягом близько 2 Мбайт, приблизно стільки ж займають файли BKZip після інсталяції.
Контекстне меню упакованих об'єктів дозволяє копіювати їх на дискету, видаляти, відкривати у відповідній програмі або програмі "Блокнот". Довгі імена обробляються, але за наявності в них російських букв - спотворюються. У вікні програми вміст архіву зображується у вигляді "плоского" списку, не що дозволяє переглядати структуру каталогів. Задіювати функцію пральний захисту нам не вдалося. Наявні в меню програми команди для роботи з саморозпаковується EXE-архівами не діють. Програма передбачає перетягування для упаковки окремих файлів і (після встановлення відповідної опції) каталогів, але не для розпаковування архівів.
Програма сумісна лише з одним архівним форматом, який не відрізняється компактністю, зручністю і функціональними можливостями. Чи не єдиним її перевагою є безкоштовність, тому BKZip підійде тільки зовсім невибагливому і економного користувачеві.
Програма розповсюджується безкоштовно. Бернд Кеммлер, bks.simplenet.com.
Easy Zip 98
Безкоштовна програма Easy Zip 98, створена незалежним програмістом з Індії Діпу Ченду Томасом, призначена для роботи з ZIP-файлами і створення саморозпаковуються EXE-архівів. Дистрибутив розповсюджується у вигляді EXE-файлу об'ємом 880 Кбайт; поcле інсталяції в каталог програми записуються файли загальним обсягом близько 360 Кбайт; крім того, кілька DLL-файлів встановлюється в системний каталог Windows. Для роботи архіватора необхідна бібліотека VB5 часу виконання, відсутня в дистрибутиві (її можна завантажити, скориставшись посиланням на Web-сайті розробника).
Програма дозволяє додавати файли в архів і витягати їх звідти за допомогою перетягування (правда, при упаковці каталогів з великою глибиною вкладеності іноді видається повідомлення про помилку), для архівіруемих файлів передбачені регулювання ступеня стиснення, парольна захист. Easy Zip 98 без проблем працює з довгими іменами (кириличні символи при цьому не спотворюються), є також опція примусового приведення імен до стандартного для DOS увазі (формула "8 3"). За допомогою меню налаштувань можна вмикати та вимикати прив'язку ZIP-файлів до програми, маніпулювати параметрами архівування і розпакування.
Загалом програма дуже зручна, але асортимент форматів, з якими вона працює, невеликий, а в інтерфейсі є шорсткості. Так, у контекстному меню упакованих файлів немає команди для їх перейменування, а команда View, замість того, щоб викликати модуль перегляду, відкриває файл у відповідній додатку.
Розробник планує і далі розвивати свою програму, зокрема забезпечити її інтеграцію з "Провідником", сумісність з форматом CAB і т. д. У цілому ж даний архіватор перевершує за можливостями інші безкоштовні програми.
Mimar Sinan Q Utilities 98 (Q Cab)
Випущений американською фірмою Mimar Sinan International набір з трьох утиліт Mimar Sinan Q Utilities 98 містить інструменти для створення саморозпаковуються EXE-архівів з використанням механізмів стиснення ZIP і CAB. Дистрибутив займає 1,3 Мбайт, після установки обсяг файлів програми повною конфігурації становитиме 3 Мбайт. Інсталятор поміщає в меню "Пуск | Програми" розділ, що містить команди для виклику утиліт Q Cab, Q Zip і Q Split (остання служить для створення багатотомних архівів), ці ж утиліти додаються до розділу "Відправити" (Send To) контекстного меню об'єктів Windows 9x.
За ефективності стиснення архіватор Q Cab вигідно відрізняється від інших розглянуті утиліти, правда, і працює він повільніше інших. Створення архівів проводиться за допомогою "майстрів", які жорстко керують користувачем в час створення архіву, але інколи ставлять не цілком зрозумілі питання.
Архіватори працюють лише "в одну сторону": переглянути або розпакувати з їхньою допомогою наявний архів не можна. Таким чином, ці досить дорогі утиліти не можуть служити універсальним інструментом для роботи з різнорідними архівами.
PowerZip 4.5
Умовно-безкоштовна програма PowerZip, розроблена австралійської компанією Trident Software, є Windows-оболонкою для роботи з ZIP-архівами і створення 16 - і 32-розрядних саморозпаковуються EXE-файлів. Крім того, вона використовує стандартні засоби Windows для операцій з CAB-файлами і дозволяє підключати зовнішні модулі (утиліти командного рядка) для "прозорої" роботи з архівами у форматах ARJ, TAR, LZH та ін Дистрибутив PowerZip займає 1,2 Мбайт, файли програми після інсталяції мають приблизно той же об'єм.
PowerZip без проблем обробляє файли з довгими іменами. Зручно, що в меню File ведеться список недавно задіяних файлів. Додавати об'єкти в архіви можна за допомогою перетягування, але при розпакуванні цей прийом не діє. Контекстне меню архівованих об'єктів включає команди розпакування, видалення і перегляду.
Як і в багатьох інших архіваторах, імена упакованих файлів у PowerZip перераховуються в наочному вигляді переглянути не можна. Програма не має коштів парольного захисту архівів і працює повільніше багатьох конкуруючих програм. Незважаючи на це, архіватор фірми Trident видається гарним вибором: він досить зручний і забезпечує сумісність з широким спектром форматів, до того ж ціна програми невисока (а для студентів і некомерційних організацій передбачена безкоштовна реєстрація).
WinArj98
Дистрибутив (EXE-файл) умовно-безкоштовної утиліти WinArj98 фірми LA Software займає 1,3 Мбайт. Як і ArjFolder, дана програма є Windows-оболонку для архіватора командного рядка Arj 2.6. З її допомогою можна створювати і розпаковувати ARJ-файли, а також переглядати вміст архівів у форматах ZIP, ZOO, LHA, LZH, ARC і PAK.
Для запуску архіватора необхідно, щоб в системі була встановлена не входить до дистрибутив бібліотека Visual Basic виконавчі VB40032.DLL (її можна безкоштовно переписати з Інтернету).
Інтерфейс WinArj98 громіздкий, не дозволяє маніпулювати архівами за допомогою перетягування; не простий в освоєнні і метод упаковки каталогів зі складною структурою. Програма досить дорога і при цьому не сумісна з форматом ZIP, так що її навряд чи можна рекомендувати як інструмент для повсякденної роботи.
WinRAR 2.5
Розроблена російським програмістом Євгеном Рошаль утиліта WinRAR дозволяє працювати з ZIP-архівами, але основним форматом для неї є RAR (також розробка Рошаля). Крім того, є можливість створювати саморозпаковуються EXE-архіви, а також використовувати зовнішні програми для розпакування та перегляду архівів типу ARJ, LZH і CAB. Програма створює багатотомні архіви лише в форматі RAR.
Формат RAR перевершує ZIP, ARJ і LZH за ефективністю стиснення, проте найбільшою мірою перевага цієї технології проявляється у випадку "безперервних" архівів, які не допускають внесення змін і обробляються досить повільно.
Дистрибутив WinRAR - EXE-файл об'ємом близько 650 Кбайт, після інсталяції пакет займає майже 1,5 Мбайт. Є версії архіватора англійською та російською мовою.
Вікно архіватора нагадує системну утиліту "Мій комп'ютер", архіви виглядають і поводяться подібно до звичайних папок. Поповнювати архіви і витягати з них об'єкти можна з допомогою перетягування. Для перегляду упакованих файлів в програмі є вбудований модуль візуалізації, але можна підключати і зовнішню утиліту перегляду. Програма забезпечена досить грунтовної довідковою системою.
Утиліта Е. Рошаля компактна, зручна, в достатній мірі універсальна, її ціна не така приваблива, як у WinZip, але менше, ніж у інших лідерів цього огляду -- ZIP Explorer Pro і Zip Magic, так що для багатьох WinRAR може стати найкращим вибором.
WinZip 7.0
Умовно-безкоштовна утиліта, розроблена компанією Nico Mak Computing, напевно, сама знаменита програма архівації для Windows. EXE-файл з дистрибутивом WinZip займає близько 940 Кбайт, після установки обсяг файлів програми складає 2 Мбайт.
Програма має вбудовані засоби для маніпулювання архівами і упакованими файлами в форматах ZIP, TAR, GZIP і CAB, а також дозволяє підключати зовнішні модулі для роботи з-ARJ, ARC-і LZH-файлами. Всі операції з архівами можна виконувати з допомогою перетягування, довгі імена об'єктів (у тому числі кириличні) обробляються нормально. Людина має право парольного захисту, створення саморозпаковуються EXE-файлів, багатотомних архівів на знімних носіях.
На жаль, програма не показує в графічному вигляді структуру упакованих архівів, а представляє їх вміст у вигляді "плоских" списків.
WinZip має багаті можливості налаштування інтерфейсу, параметрів перегляду архівів і інтеграції з Windows - вікно Configuration має шість вкладок. Програма фіксує імена оброблюваних архівів і поміщає їх список у меню "Файл". Крім того, передбачено створення віртуальної теки обраних архівів (Favorites) для швидкого доступу до них. Висока репутація WinZip, безсумнівно, заслужена, але беззаперечним лідером програма, мабуть, все ж таки не є.
ZIP Explorer Pro 98 V2.54
Умовно-безкоштовна утиліта ZIP Explorer Pro, створена фірмою Aeco Systems, забезпечує зручну роботу з ZIP-LZH-, TAR-, TAZ-і TZ-архівами. Дистрибутив (EXE-файл) має обсяг усього 460 Кбайт, файли програми після установки займають близько 700 Кбайт. На жаль, під час інсталяції програма не поміщає свій ярлик в меню "Пуск | Програми", а лише реєструється в "Реєстр" в якості засобу для роботи з архівами вищезгаданих типів.
Інтерфейс програми простий і зручний. Двохпанельний вікно ZIP Explorer Pro нагадує "Провідник"; в лівій панелі зображуються відкриті в даному сеансі архіви у вигляді що розгортаються дерев, в правій - вміст поточного об'єкта з лівої панелі (якщо це упакований файл, його вміст можна переглядати як текст або послідовність шістнадцятиричних кодів). Панель інструментів містить кнопки для виконання основних операцій з архівами, а також для налаштування параметрів зображення (вид списку, шрифти і т. п.). ZIP Explorer Pro, в відміну від більшості розглянутих архіваторів, дозволяє перейменовувати файли в архіві без їх розпакування. Програма бездоганно працює з довгими іменами файлів, дає можливість упаковувати і розпаковувати файли перетягуванням. Щоправда, під час перетягування папок зі складною структурою програма іноді видає не дуже виразне попередження: Warning! Unable to represent 9-4-2 1:51:6, однак після цього успішно завершує виконання операції.
Ви можете не тільки викликати ZIP Explorer Pro як самостійний додаток, а й вбудовувати в програму "Провідник" Windows 9x, додаючи до списку об'єктів усередині папки "Мій комп'ютер" "віртуальну папку ZIP", яка дозволяє відкривати, розпаковувати і проглядати відкривалися раніше архіви, а також швидко створювати нові.
Архіватор фірми Aeco - один із самих зручних, компактних і потужних, хоча й досить дорогий. WinZip "конкурентну модернізацію" (заміну WinZip на ZIP Explorer Pro за півціни останньої програми).
ZipMagic 98
Умовно-безкоштовний архіватор ZipMagic фірми Mijenix в основному орієнтований на формат ZIP, але дозволяє також переглядати і розпаковувати архіви і стислі файли у форматах ARC, ARK, ARJ, CAB, DWC, GZ, LHA/LZH, PAK, RAR, TAR, TAZ, Z і ZOO. Дистрибутив - EXE-файл об'ємом 1,7 Мбайт; файли встановленої програми займають майже 4 Мбайт. Програма тісно інтегрується з Windows, вбудовуючись в ОС в якості драйвера для обробки ZIP-архівів. При інсталяції можна не тільки налаштувати параметри взаємодії з Windows, але і вмонтувати програму в популярні поштові клієнти і Web-браузери для "прозорого" перегляду архівів.
двохпанельний вікно ZipMagic, що нагадує Провідник Windows 9x, в зручному вигляді представляє одночасно структуру локальних дисків і ZIP-архівів, причому останні зображуються у вигляді звичайних папок (вміст архівів інших типів, розпізнаються програмою, зображується у вигляді "плоских" списків). Це дуже зручно, якщо не рахувати двох застережень: по-перше, операційна система, вважаючи ZIP-файл папкою, не дає визначити його обсяг, показуючи натомість обсяг що зберігаються в архіві об'єктів, по-друге, при копіюванні архіву програма переписує його неупаковані вміст. Контекстне меню об'єктів всередині архівів практично нічим не відрізняється від меню звичайних об'єктів Windows. Всі операції з архівами можна робити перетягуванням, програма повноцінно працює з довгими іменами.
У ZipMagic передбачено велику система налаштувань, що дозволяє регулювати десятки параметрів архівації, можливостей використання та взаємодії архіватора з системою і комунікаційними програмами. У цілому ZipMagic - дуже потужна і зручна програма, що перевершує інші як по зручності використання, так і за багатства можливостей.
Список літератури
PC Magazine № 6 1999
Технічна документація до архіваторам. User's Guide.
Скачать
Рефераты по информатике У системі Windows немає вбудованих функцій для роботи з архівами упакованими, тому більшості користувачів припадає обзаводитися спеціальними
Оценок: 445 (средняя 5 из 5)
© 2014 - 2020 BigLib.info