BigLib.info

Гіпертекстові посилання

Гіпертекстовий документ - це документ, який містить пов'язані посилання (гіпертекстові посилання) на інші документи, дозволяючи здійснювати переходи між ними за допомогою натискання вказівником мишки на гіперпосиланні..

Гіпертекстове посилання складається з двох частин: вказівника і хресної частини (URL), Вказівник - текст (або графічне зображення), на якому користувач повинен клацнути для того, щоб перейти в інше місце. URL - вказує адресу, з якої броузер буде завантажувати документ, коли користувач підведе до неї вказівник і натисне кнопку мишки. Текстові вказівники, як правило, підкреслені і виділені кольором.

Щоб дізнатись, чи є елемент сторінки гіпертекстовим посиланням, слід підвести до нього вказівник мишки. Якщо вказівник набере вигляду долоні, елемент є посиланням

Будь-який текст може бути гіпертекстовим вказівником в HTML, незалежно від його розмірів або використаного

форматування.

Формат адресного вказівника:

TЕKCT вказівника - Літера А у тегу означає вказівник (anchor), a HREF -«гіпертекстове посилання» (Hypertext REFerence).

Між початковим і кінцевим тегами знаходяться текст вказівника або зображення, які е гіпертекстовим посиланням на документ (або область документа), казаний у значенні .

Можливі значення:

http://... - створює посилання на WWW-документ;

ftp://... - створює посилання на ftp-сайт або розташований на ньому файл.

Якщо тип з'єднання і адреса машини не вказані, відправною точкою е адреса поточного документа. Це дозволяє використовувати відносні посилання. Наприклад, посилання Документація зроблене на файл title.htm у папці docs.

ПРИКЛАД (поєднання гіпертекстовими посиланнями двох файлів)

1. Створити файл 1.htm:

Моя перша НТМІ-сторінкаНАРОДНІ ВІРУВАННЯ, ДЕМОНОЛОГІЯ, КОСМОГОНІЯ

Українська міфологія

2. Створити файл 2.htm:

Пов'язана сторінка

Українська міфологія

Українська міфологія як сукупність переказів про живу й неживу природу та людину розвивалася на основі

давньої загальнослов'янської міфології. В українській міфології у художньо-образній формі знайшли поєднання реальні знання фантастично-релігійними елементами та повір'ями.

Ha початкову сторінку

Гипертекстові посилання можуть існувати в межах одного документа, тобто бути внутрішніми. Цей тип посилань застосовується для зручності пересування у межах документа. Для цього необхідно задати імена тих областей документа» на які необхідно послатись.

Атрибут NAME - позначає область документа, яка знаходиться між початковим і кінцевім тегами як можливий об'єкт для посилання. Значенням NAME може бути написане латиницею будь-яке слово-вказівник, унікальне для даного документа. Наприклад:

Розділ1.
Скачать
Рефераты по информатике Гіпертекстовий документ - це документ, який містить пов'язані посилання (гіпертекстові посилання) на інші документи, дозволяючи здійснювати переходи
Оценок: 442 (средняя 5 из 5)
© 2014 - 2020 BigLib.info