Велика бібліотека української літератури
» » Своє щастя у кожного в руках

Своє щастя у кожного в руках

З одного боку, наше щастя залежить від багатьох зовнішніх чинників, так що важко стверджувати, ніби воно дише в наших руках і залежить тільки від самого Себе. А з іншого — й від нас багато що залежить; Наприклад, саме уявлення про щастя. Воно найчастіше пов'язане з особистим життям.

Щастя — це коли тебе оточує любов ї розуміння близьких і друзів, повага тих, хто навчається з тобою чи працює. А зазнати цього щастя хоч і непросто, але можливо, треба лише самому любити й поважати інших. Це як мінімум. Крім того, для щастя треба багато працювати, долаючи життєві труднощі, та й свій егоїзм. Адже щоб любити щиро, треба навчитися розуміти інших, відмовлятися думати лише про себе та ще багато чого.

Доказом цього є життя простої селянки Марії з однойменного роману Уласа Самчука. Вона, зрозумівши, що зробила помилку, знайшла в собі сили розпочати життя знову з Корнієм, який часто її принижував, пиячив, лаявся. З одного боку, її щастя було саме в його руках, бо вона кохала цього чоловіка і мала лише надію колись здобути те бажане щастя. Та читач знає, що їй це вдалося. Отже, щастя героїні було в її руках і залежало від її терпіння і праці. З цього випливає, що своє щастя й справді у кожного в руках.

Яскравим прикладом цього є життя і діяльність письменника і філософа Григорія Сковороди, який зумів бути щасливим і вільним, не піддавшись на спокуси життя. Тому й написано на його могильній плиті: "Світ ловив мене, але не спіймав".

Таким чином, слід вважати, що своє щастя у кожного в руках.
© 2014 - 2019 BigLib.info — это сокращение от Big Library (большая библиотека).
Целью создания этого сайта было сделать украинскую литературу доступной для всех, кто желает ее читать.
Использование любых материалов сайта без согласования с администрацией запрещено.
Обратная связь