BigLib.info
» » » Дивовижні здатності Шерлока Холмса (за оповіданням А. Конан Дойла Блакитний карбункул) (1 варіант)
Вернуться назад

Дивовижні здатності Шерлока Холмса (за оповіданням А. Конан Дойла Блакитний карбункул) (1 варіант)

У той час коли з’явилися перші оповідання про Шерлока Холмса, ім’я Артура Конан Дойла ще не було відомо в широких читацьких колах. Однак Холмс відразу ж приніс письменникові світову популярність. Люди різного віку стали з цікавістю зачитуватися його творами, бажаючи дізнатися про нові подвиги улюбленого героя. У Шерлока Холмса був реальний прототип: автор дійсно був знайомий з людиною, який дивував усіх своєю спостережливістю і незвичайним умінням за допомогою дедуктивного методу розбиратися в самих заплутаних і складних ситуаціях.

Про пригоди Шерлока Холмса знято безліч фільмів. Хто з нас, наприклад, не здригався від жаху, почувши пронизливе виття собаки Баскервілів, або не переживав за нещасних сестер з оповідання Строката стрічка, або не стежив із завмиранням серця за напруженим інтелектуальним поєдинком Холмса з професором Моріарті? Звичайно, у всіх цих та багатьох інших історіях містер Холмс здобував перемогу: завдяки своїм унікальним здібностям розгадував найскладніші загадки і виходив з найзаплутаніших ситуацій.

Ці неймовірні розумові можливості героя автор розкриває перед нами і в оповіданні Блакитний карбункул. Тут ми зустрічаємо Шерлока Холмса уважно вивчають звичайну, на перший погляд нічим не примітну, поношений фетровий капелюх. Проте знаючи про вміння героя помічати нікому не видимі деталі, ми, разом з доктором Уотсоном, можемо припустити, що ця непоказна річ послужить ключем до розгадки яких-небудь страшних таємниць, і завдяки їй … вдасться викрити і покарати злочинця. Адже не секрет, що в основу методу Шерлока Холмса покладено його вміння помічати будь-які дрібниці, від них завжди можна простягнути ланцюг логічних умовиводів, яка і призведе до розгадки злочину і обчисленню злочинця. Багато справ великому сищикові вдавалося розплутати не виходячи з дому, а деякі – встигнувши викурити всього лише одну трубку.

Хоча саме цей випадок не був серйозним злочином. Володар капелюхи зазнав нападу хуліганів, але йому вдалося втекти. Однак на місці події залишилися його капелюх і гусак, якого, судячи з усього, нещасний ніс до Різдва своїй дружині. Вивчивши знахідку, Холмс відразу ж склав думку про цю людину і навіть вирахував його ім’я – Генрі Бейкер. Між тим, складність полягала в тому, що людей з таким ім’ям в місті було кілька сотень. Всього лише роздивившись капелюх, сищик прийшов до висновку, що її господар – розумна людина, нещодавно мав хороший стан, але розорився і впав духом. Тепер Холмс знав, яку людину потрібно шукати. Але попереду чекала головна несподіванка, яка і стала згодом основною ключем до розгадки: у зобі залишеного втікачем гусака на загальний подив виявився дорогоцінний камінь, за який його господиня віддала б половину всіх своїх багатств.

Подальші події показують нам, з якою легкістю Шерлок Холмс будує ланцюжок від самого гусака до його власника і в кінці кінців до викрадачеві каменю. Ідею ж про те, що до викрадення коштовності має відношення володар фетровому капелюхи, Холмс відкинув відразу, підтвердивши свої припущення при зустрічі з Генрі Бейкером, який з радістю прийняв від сищика замість свого гусака іншого. Це означало, що він поняття не має про коштовному камені.

Зустрівшись з цим викрадачем, геніальний детектив без зусиль зумів змусити його розповісти все від початку до кінця і зізнатися в скоєному. Проте дізнавшись історію нещасного хлопця, піддався спокусі випадковому, Шерлок Холмс відпускає його. Він упевнений, що хлопець ніколи не повторить подібної помилки – життя піднесла йому гарний урок. А для героя вирішення цієї загадки – саме по собі нагорода.

Ми познайомилися з черговою захоплюючою історією про Шерлока Холмса, в якій знаменитий детектив постає перед нами справжнім психологом, знавцем людських душ, проявляє виняткову майстерність у спілкуванні з людьми. І в черговий раз ми здивувалися його проникливого розуму, здатності помічати найдрібніші деталі, вмінню зіставляти факти, аналізувати і робити геніальні висновки.
Скачать
Сочинения по русскому языку У той час коли з’явилися перші оповідання про Шерлока Холмса, ім’я Артура Конан Дойла ще не було відомо в широких читацьких колах. Однак Холмс
Оценок: 331 (средняя 5 из 5)
© 2014 - 2020 BigLib.info